Stavebné sporenie od ČSOB

Stavebné sporenie od ČSOB

Nie je to tak dávno, čo ČSOB rozšírila okrem banky svoju činnosť aj na poisťovňu a stavebnú sporiteľňu. V tomto článku si povieme niečo o stavebnom sporení od ČSOB.

Čo sa tohto typu sporenia týka, ČSOB je momentálne veľkým konkurentom pre Prvú stavebnú sporiteľňu. ČSOB má konkurenčné výhody, ako napríklad výhodné prepojenie banky so stavebným sporením, vďaka čomu môžete podstatne ušetriť na poplatkoch, prípadne získať úver.

Ak máte totiž účet v stavebnej sporiteľni, rozhodnete sa využiť finančné prostriedky a zistíte že sú nedostačujúce, ČSOB je schopná ponúknuť Vám veľmi atraktívny úver, na účte však musíte mať aspoň sumu vo výške 30% z celkového objemu úveru. Čo sa úrokovej sadzby týka, začína sa na úžasných 2,9%.

Tento typ sporenia je veľmi výhodnou a stabilnou investíciou. Navyše ju podporuje priamo i štát, ktorý ponúka štátne prémie vo výške 66,39 € ročne na každého člena rodiny. Táto prémia je oslobodená od danenia.

K Vašim vkladom a štátnej prémií sú samozrejme každoročne pripisované aj úroky a to vo výške 2%. Zhodnotenie vkladov je 6 až 14% ročne, podľa doby sporenia a výšky vkladu. Vaše vklady môžete použiť na rekonštrukciu/modernizáciu/kúpu alebo výstavbu nehnuteľnosti, po 6 rokoch sporenia ich ale smiete využiť na akýkoľvek účel.

Môže vás zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Stavebné sporenie od ČSOB

  1. Spätné upozornenie: Najvýhodnejšie sporenie | Sporenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.