Sporenie od Tatra banky

Sporenie od Tatra banky

Tatra banka ponúka naozaj veľmi širokú ponuku produktov v tomto smere. Máte na výber klasické sporenie alebo investičné. Klasický typ sporenia vám ponúka Tatra banka ponúka pomocou vkladnej knižky, termínovaného účtu a protiinflačného vkladu.

Vkladná knižka

V Tatra banke máte na výber z troch možností pri založení vkladnej knižky. Prvou možnosťou je vkladná knižka s dodatkovým úrokom. Pri tejto vkladnej knižke môžete získať naozaj výhodný úrok a dokonca môžete získať aj originálne maliarske dielo od Kataríny Vavrovej alebo Petra Pollága, ktoré sa bude vynímať na vašej vkladnej knižke. Túto vkladnú knižku môžete používať v ktorejkoľvek pobočke Tatra banky. Vkladať a vyberať z nej peniaze môžete v akejkoľvek mene.  Vašu vkladnú knižku môžu pritom používať aj vaši najbližší, ak im k tomu dáte právo. Dokonca si ju môžete ochrániť aj heslom. Minimálny vklad, ktorý môžete dať na vkladnú knižku je 2EUR.  Peniaze z nej sa dajú vyberať len v hotovosti. Úrok sa počíta denne a pripíšu vám ho na účet na konci kalendárneho roka. Potom je tu možnosť založiť si klasickú vkladnú knižku. Je skoro rovnaká ako vkladná knižka s dodatkovým úrokom. Avšak práve bez možnosti dodatkového úroku. Tatra banka ponúka ešte jeden druh vkladnej knižky a to JUNIOR . Je určená ako už aj z názvu vyplýva pre mládež. Minimálny možný vklad na túto vkladnú knižku je 4EUR.

Termínovaný vklad

Prvou možnosťou termínovaného vkladu je štandardný termínovaný vklad v našej alebo cudzej mene. Môžete si ho založiť aj cez internet. Týmto termínovaným vkladom môže disponovať aj maloletá osoba. Výpisy z tohto vkladu môžete prevziať priamo na pobočke banky, alebo vám budú zasielané poštou. Úročenie je v závislosti od výšky vkladu a dĺžky viazanosti. Možná je takisto aj individuálna úroková sadzba. Poplatky sa dávajú za predčasný výber. Termínované vklady na dohodnutú lehotu viazanosti sú na 1 až 365 dní s minimálnym vkladom 70.000 EUR. Pri tomto termínovanom vklade je individuálna úroková sadzba a pripisuje sa v deň splatnosti. Termínovaný vklad na dohodnutú lehotu je bez akýchkoľvek poplatkov.

Protiinflačný vklad

Táto služba je hlavne na ochranu vašich peňazí pred ich prípadným ohrozením. Keď vložíte peniaze na tento protiinflačný vklad, tak ich tým ochránite a ešte aj zhodnotíte. Je to novinka na slovenskom bankovom trhu. Momentálne ho však Tatra banka vyradila z ponuky.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.