Najvýhodnejšie sporenie

Najvýhodnejšie sporenie

Označiť nejaké sporenie ako „najvýhodnejšie“ môže byť veľmi diskutabilné. Rozchádzajú sa tu aj názory odborníkov.

Výhodným spôsobom sporenia je určite uzatvorenie životnej poistky. Niektoré fondy dokážu Vaše peniaze zhodnotiť aj o 12% ročne, z čoho môže byť časom slušná kôpka peňazí.

Pri uzatváraní zmluvy však treba byť maximálne obozretný – keď Vás poisťovňa nemusí vyplatiť, nevyplatí Vás. Preto si dobre preštudujte pri uzatváraní poistky zmluvu, keďže tu môžu byť uvedené rôzne výnimky, pri ktorých poisťovňa poistku vyplatiť nemusí. Aj keď tieto výnimky odhalíte, nájdite si radšej inú poisťovňu s férovejším prístupom. Práve kvôli týmto praktikám niektorých poisťovní si musíte dávať špeciálny pozor na veľmi výhodné podozrivé ponuky.

Výhodné je určite aj stavebné sporenie, kde môžete navyše dostať štátnu prémiu a ušetriť množstvo peňazí. Pri stavebnom sporení od ČSOB navyše môžete dostať aj veľmi výhodný úver na bývanie. Veľkou konkurenciou pre ČSOB je Prvá stavebná sporiteľňa, ktorej ponuka je tiež veľmi výhodná.

Stavebné sporenie na Slovensku však stále nie je také výhodné, ako v ostatných štátoch. Dôvodom je malá konkurencia, stavebné sporenia neposkytuje veľa inštitúcií, ktoré nemajú potrebu bojovať o zákazníkov neustálym znižovaním úrokových sadzieb a zlepšovaním podmienok. V najbližších rokoch by ale noví hráči na poli stavebných sporení určite mohli posilniť konkurenčný boj, čo by v konečnom dôsledku bolo pre spotrebiteľov veľmi výhodné.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.