Dôchodkové sporenie AXA

Dôchodkové sporenie AXA

Finančný skupina AXA vstúpila na slovenský trh pomerne nedávno, v roku 2007. Ich primárnou oblasťou sú rôzne typy poistení ľudí i majetku. Na Slovensku má AXA približne 600 000 klientov, čo svedčí o jej veľkosti.

Čo sa dôchodkového sporenia týka, AXA poskytuje 2 typy sporenia. Oba si rozoberieme v tomto článku.

Starobné dôchodkové sporenie

Tento typ sporenia patrí do II. pilieru dôchodkového zabezpečenia, stačí dať časť svojich povinných odvodov niektorému z fondov od spoločnosti AXA.

Tento typ sporenia má dosť výhod. Budete zhodnocovať VAŠE úspory vo VAŠOM vlastníctve a nie vo vlastníctve štátu. Budete tiež môcť ovplyvniť výšku Vášho dôchodku v budúcnosti, to je ale individuálne podľa výšky odvodov a doby platenia.

Prostredníctvom internetu budete mať stále prehľady o svojej investícií. Navyše si môžete zvoliť investičnú stratégiu výberom správneho dôchodkového fondu – rastový, vyvážený alebo konzervatívny. Vašu investíciu v spoločnosti AXA chránia veľké nezávislé inštitúcie – napríklad NBS a Sociálna poisťovňa.

Doplnkové dôchodkové sporenie

Ak sa Vám viac pozdáva III. pilier, AXA ponúka aj tzv. doplnkové sporenie na dôchodok. Pomocou neho si môžete nasporiť pekný doplnkový príjem k dôchodku.

Vďaka doplnkovému sporeniu si budete môcť znížiť základ dane z príjmu do maximálnej výšky 398,33 € ročne, čím ušetríte 75,68 €. Ďalšie peniaze môžete získať príspevkom od svojho zamestnávateľa. Výška príspevku sa dá meniť, nad investíciou máte stály dohľad prostredníctvom internetu. Sporenie podlieha kontrole Národnej banky Slovenska.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.